Xiaomi Redmi Note 3 już dostępny w Europie

No Comments

Chińska firma Xiaomi powstała zaledwie w 2010 roku, lecz rozwija się równie dynamicznie, jak całe Państwo Środka. Mimo zaledwie sześcioletniej działalności na rynku elektroniki, już z powodzeniem dogania i konkuruje z największymi światowymi gigantami w tej dziedzinie. A że oferowany przez Xiaomi sprzęt jest o niebo tańszy od smartfonów Samsunga, Sony, HTC czy chociażby LG, a nawet Huawei, to potentaci naprawdę mają się czego obawiać. Tym bardziej, że jak udowadniają liczne sprawozdania użytkowników tych smartfonów oraz ich recenzentów, praktycznie w niczym nie ustępują one swoim odpowiednikom o wiele kosztowniejszych marek. W związku z tym faktem nie było absolutnie żadną niespodzianką to, że sprzęty te bardzo szybko spotkały się ze sporym zainteresowaniem ze strony Polaków mimo tego, że nie były one dostępne oficjalnie dostępne na naszym rodzimym rynku. Nasi rodacy znaleźli oczywiście drogi, aby ten problem obejść, jednakże w praktyce rozwiązania te wnosiły zarówno zalety (jeszcze niższa cena), jak i bardzo poważne wady (serwis tylko w Chinach, dostarczanie sprzętu do producenta na własny koszt, brak polskiego bądź stabilnego oprogramowania i wsparcia technicznego). Nareszcie firma Xiaomi debiutuje oficjalnie w Polsce, wprowadzając do obiegu trzy modele.

 rn3_gray1

Jednym z nich jest Redmi Note 3, który dedykowany jest klientom zainteresowanym niższym średnim przedziałem cenowym (w oficjalnej dystrybucji 999 złotych). Co można dostać za tę cenę, wybierając Xiaomi? Chociażby aluminiową obudowę wysokiej jakości w kilku eleganckich wariantach kolorystycznych. A wewnątrz procesor Snapdragon 650 z dwoma rdzeniami o taktowaniu 1,8 GHz i czterema o taktowaniu 1,4 GHz, a do tego 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej i wyświetlacz IPS o przekątnej 5,5 cala. Do tego dochodzi potężna bateria o pojemności 4000 mAh, jakiej u konkurencji próżno szukać. Należy też wspomnieć o głównym aparacie z matrycą trzynastomegapikselową i podwójną diodą doświetlającą.

Taki zestaw komponentów jak najbardziej pozwala na więcej niż zwyczajnie bezproblemową codzienną pracę z urządzeniem. Radzi sobie ono nawet z wieloma jednocześnie otwartymi aplikacjami, wykonuje satysfakcjonujące jakościowo zdjęcia, a tryb ich edycji należy do tych rozbudowanych i gwarantuje wysoką jakość rozmów. Wyświetlacz prezentuje świetną ostrość i dobre kąty widzenia, a do tego smartfon posiada opcję automatycznej regulacji jasności ekranu. Ma też czytnik linii papilarnych, dzięki któremu można bezpośrednio odblokowywać telefon. Przyjemność korzystania z tego modelu zwiększa także fakt, że zastosowana w nim nakładka MIUI należy do najbardziej dopracowanych ulepszeń czystego Androida i umożliwia przeogromny stopień personalizacji. Działa płynnie, bezawaryjnie, a do tego jest bardzo funkcjonalna.

W swoim segmencie cenowym Redmi Note 3 z oficjalnej polskiej dystrybucji jest zdecydowanie bezkonkurencyjny, gdyż zastosowano w nim rozwiązania, które przekraczają standardy, a pojemność baterii i jej żywotność zawstydza nawet flagowce.

Doładowania telefonu

Strony z doładowaniami oferują usługi od wszystkich firm na rynku.

Kontakt

Chcesz sie z nami skontaktować? Masz jakiś problem, zapraszamy do kontaktu.

More from our blog

See all posts